Bóle stawów w połogu - czy wymagają konsultacji lekarskiej?

Witam!
Mam 28 lat i 9 tygodni temu (w 38 tyg. ciąży) miałam cesarskie cięcie. Od jakichś 4 tygodni cierpię na uciążliwe bóle dłoni, nadgarstków, kolan, stóp oraz ramion, i lżejsze - barków. Mam wrażenie, że to bóle stawów, nasilające się zwłaszcza po dłuższym spoczynku (w nocy i rano). Nie mam obrzęków ani żadnych innych objawów. Nie cierpię też na żadne schorzenia, ani nie mam nadwagi.
Ostatnie ogólne badania miałam robione przed miesiącem i były w normie, poza lekkim niedoborem żelaza. Czy te dolegliwości mogą być spowodowane opieką nad dzieckiem, tzn. noszeniem, karmieniem piersią (długotrwałe trwanie w jednej pozycji) i miną samoistnie?

A jeśli wymagają konsultacji lekarskiej, to do jakiego specjalisty powinnam się udać, a wcześniej jakie badania wykonać?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

Witam serdecznie!

Bóle pleców faktycznie mogą być związane z opieką nad niemowlęciem i przepracowaniem. Jednak ze względu na bóle wielostawowe bardziej skłaniałabym się do przyczyny hormonalnej.
Proszę pamiętać, że połóg to czas regulowania gospodarki hormonalnej po wielkiej burzy wywołanej ciążą. Wszystkie dolegliwości powinny minąć za kilka tygodni, kiedy organizm się w pełni zregeneruje, a hormony uregulują.

Nie widzę zatem podstaw do wykonywania badań, tym bardziej że ostatnie, jak sama Pani pisze były prawidłowe.

Pozdrawiam