Bóle stłuczonej kości łonowej po uderzeniu

Witam.11 dni temu uderzyłam się w kość lonowa o rurę metalową od kierownicy z bardzo dużą siłą.na rtg tej kości nie pójdę bo kilka miesięcy temu miałam tomografię głowy i boję się kolejnego przesiedlenia.byłam na usg i nie wykazało żadnych uszkodzeń tkanek ani urwiska. lekarz powiedział że to jest mocne stłuczenie inie muszę na rtg,bo wcześniej mu powiedziałam że na rtg nie pójdę bo się boję.nadal mnie ta kość boli.ile taka stluczona kość może boleć?

Jeżeli nie jest Pani w ciąży nie ma przeciwskazań do wykonania RTG miednicy kilka miesięcy po wykonaniu TK głowy - tym bardziej, że w wywiadzie jest uraz.
Na początku należy wykluczyć złamanie - w USG ocenia się tkanki miękkie - nie widać całej kości - w związku z czym nie można wykluczyć złamania. RTG służy do oceny części kostnych.