Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bóle stopu po uderzeniu

Nieskręciłem stopy ani kostki,ale uderzyłem się i przewróciłem uderzając środkiem górnej części stopy o wysoki schodek.Miejsce to z początku bardzo bolało, pózniej już mniej.Miejsco to jest jest spuchnięte,palcami poruszam ale gdy stąpam pobolewa.W aptece pani magister poleciła mi naproxen żel wcieram go ,czy jest lepszy sposób na szybsze wyleczenie gdyż zależy mi na pracy,co mógłbym więcej zrobić bez wizyty u lekarza,stwierdzam tylko że nie mam nic pęknietego ,ale przy chodzeniu trochę boli.
MĘŻCZYZNA, 62 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

A skąd pewność że nie ma żadnych uszkodzeń- pęknięć itp. Zmiany miejscowe to wynik uszkodzenia, a ma Pan obrzęk i być może krwiaka podskórnego. Uszkodzenie kości stępu nie zawsze wyklucza możliwość ruchu a nawet chodzenia. Należy upewnić się że nie ma uszkodzeń kostnych- rtg, oraz jeśli jest możliwość usg. Jeśli te badania wykluczą faktycznie uszkodzenia, można robić wszystko-żadne leczenie nie jest konieczne, gojenie stłuczenia tkanek miękkich przyspieszą powszechnie dostępne środki stosowane w urazach głównie sportowych- Altacet, Reparil, Traumel, zimne okłady, ograniczenie chodzenia do koniecznego minimum. Parę dni i po chorobie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy