Bóle stopu po uderzeniu

Nieskręciłem stopy ani kostki,ale uderzyłem się i przewróciłem uderzając środkiem górnej części stopy o wysoki schodek.Miejsce to z początku bardzo bolało, pózniej już mniej.Miejsco to jest jest spuchnięte,palcami poruszam ale gdy stąpam pobolewa.W aptece pani magister poleciła mi naproxen żel wcieram go ,czy jest lepszy sposób na szybsze wyleczenie gdyż zależy mi na pracy,co mógłbym więcej zrobić bez wizyty u lekarza,stwierdzam tylko że nie mam nic pęknietego ,ale przy chodzeniu trochę boli.
MĘŻCZYZNA, 62 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

A skąd pewność że nie ma żadnych uszkodzeń- pęknięć itp. Zmiany miejscowe to wynik uszkodzenia, a ma Pan obrzęk i być może krwiaka podskórnego. Uszkodzenie kości stępu nie zawsze wyklucza możliwość ruchu a nawet chodzenia. Należy upewnić się że nie ma uszkodzeń kostnych- rtg, oraz jeśli jest możliwość usg. Jeśli te badania wykluczą faktycznie uszkodzenia, można robić wszystko-żadne leczenie nie jest konieczne, gojenie stłuczenia tkanek miękkich przyspieszą powszechnie dostępne środki stosowane w urazach głównie sportowych- Altacet, Reparil, Traumel, zimne okłady, ograniczenie chodzenia do koniecznego minimum. Parę dni i po chorobie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty