Co może oznaczać wypukłość w stopie?

Witam. 2 tygodnie temu skręciłem/zerwałem wiązadła w stopie chyba. Kostka po upadku nie bolała ani nie spuchła tylko przednia część stopy. Na RTG nie wyszło złamanie. Lekarz na Sorze zalecił okłady i oszczędzanie nogi tyle..Mam jeszcze krwiaki pod stopą oraz koło pięty oraz zrobiło mi się wypukła kość/staw ? na środku stopy. Moje pytanie co to jest ? Dodam, że trochę boli jak chce stanąć. Byłem u ortopedy to przepisał mi tylko żel reparil. Jakieś rady? Ile jeszcze może potrwać zanim normalnie będę mógł chodzić? Może udać się na jakąś rehabilitacje ?

Lek. Michał Lenard

Trudno jest udzielić Panu odpowiedzi bez możliwości zbadania. Ból po 2 tygodniach nie jest niczym dziwnym, często skręcenie stawu skokowego wymaga dłuższego leczenia i daje objawy przez kilka miesięcy. Sugeruję stosować się do zaleceń ortopedy. Rehabilitację należy wdrożyć po zakończeniu leczenia. Pozdrawiam!