Bóle sutków podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, Zażywam tabletki antykoncepcyjne od ponad pół roku, regularnie o stałej porze, w tym opakowaniu nie pominęłam ani jednej, dziś biorę 15 tabletkę. W dzień 5 tabletki miałam pełen stosunek, jedyny. Kilka dni później, bodajże 9 dzień brania tabletki zaczęły boleć mnie sutki, bardzo mocno, są nabrzmiałe, wciąż sterczą. Czy to objaw ciąży czy skutek uboczny tabletek? Chciałabym zrobić dziś test ciążowy, aczkolwiek nie wiem czy jest sens, ponieważ nie wiem czy wykryje po takim krótkim czasie?

Aleksander Ropielewski

Test ciążowy można wykonywać najwcześniej od 4 do 10 dnia od stosunku (w zależności od producenta). Objawy mogą wynikać zarówno ze stosowania terapiii jak i ewentualnej ciąży lub innych przyczyn. Są mało specyficzne dlatego ciężko to stwierdzić jednoznacznie.