Bóle w jądrze a częsta masturbacja

Witam. Mam 19 lat. Od około 4 dni odczuwam lekkie bóle w prawym jądrze. Podczas badania struktury jądra natrafiłem na bolącą "kulke", która przy dotyku sprawia niewielki ból. Samo jądro nie odbiega wielkością od drugiego, natomiast najądrze wydaje się również być powiększone. Co to może być? Czy wymaga to leczenia? Czy może to być powodem częstej masturbacji?

Lek. Magdalena Pikul

Witam.
Na podstawie powyższego opisu nie można w sposób jednoznaczny określić co Panu dolega - konieczne jest bezpośrednie badanie. Proszę zgłosić się do Pana lekarza rodzinnego, który po zebraniu wywiadu oraz zbadaniu pokieruje dalszą diagnostyką( ewentualne pokieruje Pana do odpowiedniej poradni specjalistycznej). Nie powinien Pan bagatelizować tych objawów.
Pozdrawiam.