Bóle w jamie brzusznej, głównie z prawej strony tuż pod żebrami

Witam, cierpię na dolegliwości układy pokarmowego. Jestem mężczyzną wieku 27 lat. Mam przewlekłe bóle w jamie bzusznej, głównie z prawej strony tuż pod żebrami. Do tego częste gazy i częste uczucie dyskomfortu po spożyciu poiłku. Na USG jamy brzusznej wyszło że mam drobny piasek w nerkach, nic poza tym. Próby wątrobowe ok (oprócz gamma gt - podyższone). Z badania moczu wyszła podwyszona kreatynina i ph 5. Proszę o pomoc.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Opisywane przez Pana dolegliwości sugerują występowanie problemów z wątrobą. Gamma gt jest enzymem, którego wzrost zwykle jest spowodowany uszkodzeniem wątroby i/lub nadmiernym spożywaniem alkoholu. Zalecam konsultację u lekarza rodzinnego. Pozdrawiam.