Bóle w mostku - gdzie się udać?

 Witam. Mam 34 lata, kobieta. Rano obudził mnie przeszywający ból, który zaczynał się w ,,dołku" i promieniował na całą okolicę brzucha. Nie mogłam złapać równego oddechu, a ból nasilał się jakby mi ktoś na przemian gniótł i rozrywał klatkę. Po napiciu się wody cudownie za chwilę przeszło. Zdarzało się to już wcześniej, ale były to tak ,,szybkie" bóle, że nawet nie miałam czasu pomyśleć a już przeszły. Nie sypiam najlepiej, budzę się zlana potem i często drętwieje mi lewa ręka a w nodze odczuwam mrowienie. Co robić i gdzie najlepiej się udać, bo lekarz pierwszego kontaktu nic nie widzi. Pozdrawiam.

Witam serdecznie!
Objawy, które Pani przytacza odpowiadają obrazowi choroby refluksowej przełyku. Jest to schorzenie związane z zarzucaniem kwaśnej treści pokarmowej z żołądka do przełyku, uszkadzając jego ścianę. W trakcie snu człowiek zwykle układa się w pozycji leżącej co sprzyja wspomnianemu mechanizmowi.
Wspomniała Pani, że była ze swoimi dolegliwościami u lekarza rodzinnego. Niestety nie pisze Pani, czy miała wykonywane jakieś badania.
Jednak po zapoznaniu się z Pani opisem sugerowałabym udać się do gastroenterologa, który jeśli potwierdzi moje przypuszczenia, wykona Pani gastroskopię.
Pozdrawiam.