Bóle w podbrzuszu i problemy z oddawaniem stolca

mam bole w lewym boku podbrzusza i broblemy z oddawaniem stolca . Gdy już uda mi sie oddać stolec ból powoli ustępuje . Jaka morze być pszyczyna tego bólu

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, przyczyn zaparć może być wiele: idiopatyczne, zespół jelita drażliwego, nieodpowiednia dieta, uchyłkowatość, zapalenie, choroby odbytu, leki, choroby miednicy mniejszej i wiele innych. Proszę zgłosić się do lekarza, który po zebraniu dokładnego wywiadu i zbadaniu, zleci dalszą diagnostykę i leczenie. Pozdrawiam.