Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zbyt luźne, lub zbyt twarde stolce oddawane w prawidłowym rytmie-regularnie

Witam, mam 20 lat. od 3 miesięcy, cierpię na zbyt luźne, lub zbyt twarde stolce oddawane w prawidłowym rytmie-regularnie. Dochodzi do tego burczenie w brzuchu, odbijanie i gazy. Badania wykonywane u mnie to morfologia krwi i moczu, usg jamy brzusznej, 2x test na krew utajnioną, enzymy trzustkowe, kał na pasożyty oraz rektoskopia(stan zapalny odbytu, a reszta badań w porządku). Leki typu debretin, czy noospa pomagają tylko trochę, lecz bardzo dobrze działa na mnie probiotyk. Co mi dolega?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Ryzyko związane z gastroskopią

Gastroskopia to badanie wykonywane w celu oceny stanu układu pokarmowego. Czy może być ono dla nas niebezpieczne? Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Ciężko jest coś więcej powiedzieć nie znając całej historii medycznej pacjenta. Przyczyn tego typu dolegliwości może być wiele począwszy od spożywanego pokarmu do chorób nowotworowych włącznie. W podanym przypadku bardziej upatrywałbym się zespołu jelita drażliwego. Oczywiście po wykonanych badaniach endoskopowych. Proponuję udać się do gastroenterologa.

0

jeżeli ból ustępuje po wypróżnieniach i stolce nie są czarne jak smoła i cienkie jak ołówek, jeżeli nie ma świeżej krwi to i raka jelita grubego w u rodziców lub dziadków w wywiadzie to najczęściej jest to zespół jelita drażliwego, dobrze reagujący na debridat, duspatalin retard i jakiś inchibitor PPI np: Polprazol
Podłoże tej choroby - stres w pracy, w domu. Błędy dietetyczne też wchodzą w rachubę

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy