Napięcie jelit widoczne w kolonoskopii

Witam,od kilku miesięcy oddaje stolce zbyt luźne, bądź mam zaparcia, czasami wzdęcia,przelewanie w brzuchu, odbijanie, śluz w kale i lekkie bóle brzucha, czasem na czczo dyskomfort(drogi pokarmowe wypełnione gazami, ssanie w żołądku) . Miałem wykonane badania(Usg jamy brzusznej, kolonoskopie, badania krwi i moczu,2 razy badaną krew utajnioną w kale, enzymy trzustkowe i wątrobowe). Wszystkie badania w porządku( napięcie jelit w kolonoskopii.Diagnoza-IBS.Chcę się upewnić czy to prawidłowa ocena?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Jak pozbyć się zgagi?

Lek. Anna Aseńko Chirurg
60 poziom zaufania

Witam,

z tego co Pan pisze, nie stwierdzono żadnych poważnych organicznych przyczyn dolegliwości. Polecam jeszcze ewentualnie skonsultować się z gastroenterologiem oraz wykluczyć nietolerancje pokarmowe. Jeśli w tych dziedzinach nie ma żadnych dolegliwości to myślę, że chyba trzeba pogodzić się z tym rozpoznaniem.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko

Chirurg i lekarz medycyny estetycznej. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.
0

Na podstawie dostarczonych informacji, rozpoznanie jelita drażliwego jest bardzo prawdopodobne. Proszę skorzystać z pomocy gastroenterologa.

Specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, onkologicznej i estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy