Bóle w prawej części pod żebrami i promieniujący w stronę żołądka

W USG jamy brzusznej , pęcherzyk żółciowy niemal niewidoczny, obkurczony, trudny do oceny. Powodem USG są bóle w prawej części pod żebrami potem promieniujący w stronę żołądka. Przy pobraniu tabletek występowały wymioty Miałam już cztery takie ataki i musiały kończyć się zastrzykami .

W takiej sytuacji dobrze byłoby powtórzyć USG jamy brzusznej na czczo (przynajmniej 6 godzin przed badaniem) celem dokładnej oceny morfologii pęcherzyka żółciowego (pęcherzyk wypełni się żółcią i lepiej będzie go można diagnozować). Do rozważenia też wykonanie gastroskopii celem oceny górnego odcinka przewodu pokarmowego. O wszystkim powinien zadecydować lekarz prowadzący.