Ostry ból prawej górnej części brzucha promieniujący do prawego boku

Od wczorajszej nocy mam ostry ból prawej górnej części brzucha promieniujący do prawego boku. Ból nie ustępuje po środkach rozkurczowych i przeciwbólowych. Co to może być ?

Judyta Samul-Jastrzębska

Witam. Mogą to być objawy kamicy żółciowej. Jeśli dolegliwości są silne i utrzymują się oraz pojawiają się inne niepokojące objawy, proszę udać się na szpitalny oddział ratunkowy. Jeśli zaś ustępują, sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który po zbadaniu Pani podejmie dalszą diagnostykę.
Pozdrawiam