Bóle wątroby, mięśni i stawów oraz wyniki badań krwi i USG

Witam, 4 tyg. temu ukończyłem terapię długą antybiotykami. Mam bóle wątroby, mięśni, stawów, oznaki osocz. skazy krwotocznej, sk. mięśni, nudności, żółty nalot na języku i słony/metal. posmak. Wyniki badań z wczoraj: bilirubina cał. 1,35 mg/dl, ALP 35,80 U/l, AlAt 22,3 U/l, AspAt 18,7 U/l, GGTP 28,8 U/l, CRP 0,40 mg/l. HGB 18,6 g/dl. USG - wątroba nieznacznie pow., o typ. struk. i echogeniczności. Lek. rodz. zalecił dietę, essentiale f. i powt. badań za 4 tyg. Obawiam się tok. uszk. wątroby.

Magdalena Mroczek

Wyniki prób wątrobowych są w normie (bilirubina nieco podwyższona), HGB podwyższona, ale może być to spowodowane odwodnieniem. Najlepiej będzie powtórzyć badania za 4 tyg. i wtedy będzie można zaobserwować czy parametry tj. bilirubina rosną czy spadają.