Bolesne miesiączki, ból podczas stosunku oraz mięśniaki macicy

mam bolesne miesiączki, bolesne stosunki płciowe, bole podbrzusza i miednicy, bole w krzyżowym odcinku kręgosłupa, bole jajników, biegunka. Bol pojawia się nagle, nie pomagają mi tabletki, tylko zastrzyk mi pomaga, jak zastrzyk przestaje działać bole wracają trwają 4 dni. mam mięśniaki dwa i endometrium niejednorodne grubość ok -4 mm. Przyjmuje tabletki microgynon 30. Proszę mi pomoc co mam zrobić z bolami, zawsze mam takie bolesne miesiączki

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe mogą być wynikiem mięśniaków. Jeśli zatem leczenie hormonalne nie przynosi oczekiwanych efektów, może warto byłoby pomyśleć o leczeniu operacyjnym (np. wyłuszczeniu mięśniaków) - proszę porozmawiać o tym ze specjalistą ginekologiem, który prowadzi Pani leczenie.