Mięśniaki macicy oraz bolesne i obfite miesiączki

Mam 46 lat od kilkunastu lat mam mięsniakowata macicę, która ma wpływ na moje samopoczucie, bolesne i obfite miesiączki. Lekarz kilka lat temu chciał mnie skierować na wycięcie macicy ale nie wyraziłam zgody prosząc o przepisanie jakis tabletek. Brałam przez ok 10 lat yasminelle (ale tylko ze względu na mięśniaki) W tym roku miałam 3 mies. kurację nowym lekiem esmya. Miało być po nim super. Jednak po zakończonej kuracji przy pierwszej miesiączce a raczej 3 dni przed nią przeszłam fatalne bóle przy których tabletki przeciwbólowe i rozkórczowe nie działały. Nastepna miesiaczka było tak samo. Ciagle pojawiają się lekkie bóle w podbrzuszu. Co dalej czy powrót do hormonów jest rozwiązaniem, czy może to miec skutki uboczne.

witam,
najlepszym dla Pani rozwiązaniem problemu w obecnej sytuacji jest operacja usunięcia trzonu macicy z pozostawieniem jajników, aby hormonalnie wszystko przebiegało naturalnie.