Stwierdzenie mięśniaków podczas badania usg

Podczas badania usg ginekolog stwierdził u mnie mięśniaka ok.3cm i drugiego nieco mniejszego. Mam też nieregularne krwawienia- są częściej, ostatnie dwa, co 12 dni. Miałam też bóle w dole brzucha, ale ostatnio nie mam. Czuję się bardzo źle psychicznie. Proszę doświadczonego lekarza o poradę. Medycyna niekonwencjonalna mile widziana:-) Beata 46 lat

witam,
w Pani wieku skuteczne leczenie mięśniaków macicy, jeżeli nie planuje już Pani ciąży, polega na całkowitym wycięciu macicy z pozostawieniem jajników, aby zachować czynność hormonalną.

pozdrawiam