Bolesne, nieregularne miesiączki, nadmierne owłosienie i trądzik a leczenie

Witam. Mam 20 lat i trochę bolesne, nieregularne miesiączki (średnio co dwa miesiące). Usg narządu rodnego wykazało policystyczną strukturę jajników. Poza tym mam kłopot z nadmiernym owłosieniem i lekki trądzik. Dostałam receptę od ginekologa na lek Diane-35, poczytałam o nim, o ewentualnych zagrożeniach, które niesie stosowanie tego leku i stwierdziłam, że nie chcę go stosować. Czy istnieją inne lekarstwa albo metody na rozwiązanie mojego problemu? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Istnieją inne "łagodniejsze" metody leczenia PCOS. Najlepiej włączyć u Pani tabletki antykoncepcyjne z progestagenem o działaniu antyandrogennym ( drospirenon, dienogest, octan chlormadinonu). Preparatów na rynku jest co najmniej kilkanaście, w związku z czym wybór będzie należał do Pani ginekologa. Poza tym istnieją jeszcze inne leki pozahormonalne stosowane w PCOS ( metformina, inozytol, itp.). Pozdrawiam

Z hormonami proszę udać się do endokrynloga, z trądzikiem do dermatologa, wykonać odpowiednie badania, dobrać leki, maści oraz peelingi medyczne wykonać w serii, z miesiączkami konieczna jest konsultacja ginekologiczna.