Leczenie PCOS z hiperandrogenizmem

Witam,mam 22 l. i od 3 lat leczę się z powodu PCOS (dwuskładnikowe tabletki Yasmin).Nie dawno zdiagnozowano u mnie endometriozę.Nowy lek. proponuje plastry Evra zamiast tabletek (podejrzewam,że mi szkodzą).Chciałam zapytać co jest lepszym rozwiązaniem przy PCOS z hiperandrogenizmem (utrzymującym się pomimo ciągłego leczenia)?Czy plastry działają choć troszkę na androgeny,obniżają je?

Lek. Tomasz Budlewski

Z tego co widzę w karcie leku nie wpływa on na androgeny. Proszę zapytac ginekologa o Diane-35 o wykazuje działanie antyandrogenne ale nie wiem czy będzie skuteczny przy innych Pani schorzeniach.