Czy Diane 35 ma wpływ na tarczycę?

Witam, czy Diana 35 ma wpływ na tarczycę. W maju miałam guzki lite, cysty i torbiele, oraz powiększony płat prawy, obecnie nie mam żadnych guzków tylko cysty do 4 mm tarczyca dwa płaty takie same.Czy po pół roku możliwe, że wszytko zniknęło ?

Diane 35 nie jest tabletką antykoncepcyjną przewidzianą do ciągłego stosowania. Diane 35 jest lekiem dermatologicznym stosowanym w przypadkach podwyższonego stężenia androgenów nie dłużej niż 6 miesięcy. Lek ten nie wykazuje działania na tarczycę.