Wypadanie włosów i przetłuszczanie cery a przyjmowanie Diane 35

Przez rok czasu, z powodu wysokiej hiperprolaktynemi przyjmowałam Diane 35.Zauważyłam jednak, iż włosy znowu zaczynają wypadać, cera się przetłuszcza mocniej...Tak jakby stosowana kuracja nie przynosiła efektu...Czy zbyt długo stosuję ten lek, organizm uodpornił się na niego?

Dzień dobry,
\
Proszę udać się do endokrynologa. Wskazane są dodatkowe badania hormonalne.Czy miała Pani usg ginekologiczne w kierunku zespołu PCO? Warto oznaczyć stężenie androgenów we krwi, po konsultacji lekarskiej - konieczny dokładnie zebrany wywiad z Panią i badanie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz