Bolesność biodra a praca stojąca

Witam! Jestem kobietą, w wieku 21 lat. Wykonuje pracę stojącą. Od jakiegoś czasu (ok.6miesięcy) podczas stania zaczyna mnie bolec biodro (po ok godzinie, dwóch). Ból raczej nie mięśniowy, bardziej wewnątrz stawu, najbardziej odczuwalny podczas ruchów rotacji i odwodzenia i przewodzenia horyzontalnego. Wybieram się na RTG, jednak do tego czasu chciałabym wiedziec jakie są mozliwe przyczyny bolu. Pozdrawiam

Witam,
biodro boli na ogól w pachwinie i w dolnej okolicy pośladka. Jeżeli ból pojawia się w górnej części pośladka, to na ogół jest to związane z kręgosłupem lędźwiowym. Najczęstszą przyczyną dolegliwości bólowych w Pani wieku jest uszkodzenie obrąbka. Proponuję konsultację ortopedyczną.
pozdrawiam,
Rafał Mikusek - ortopeda traumatolog