Bolesność brzucha w okolicy pępka a możliwe dolegliwości

Od jakiegoś czasu mam bóle brzucha (w różnych okolicach,raz z lewej innym razem z prawej str.pępka) . Ogólnie rzecz biorąc nie są silne tylko od czasu do czasu bywają bardzo silne .Raz wzywałam nawet karetkę (ból umiejscowiony był po prawej stronie pępka).Po podaniu silnego środka przeciwbólowego było w porządku. Obecnie coraz bardziej dolegliwości te stają się uciążliwe. Proszę mi doradzić jakie badania powinnam przeprowadzić w celu zdiagnozowania przyczyny tego bólu?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, konieczna jest konsultacja z gastroenterologiem, ktory po dokładnym zebraniu wywiadu i zbadaniu oceni wskazania do wykonania badan obrazowych i laboratoryjnych. Warto rowniez stosowac dietę bogato w błonnik, unikać tłustych potraw, a nade wszystko stresu. Pozdrawiam.