Bolesność głowy a nerwica

Witam Od kilku miesięcy borykam się z bólami głowy, przeważnie boli skroń po lewej stronie, nieraz są to bóle silne, innym razem lżejsze, prawie codziennie biorę środki przeciwbólowe, dodam też,że od roku leczę się na nerwicę i na stałe biorę Fevarin. Jutro mam mieć badanie EEG - czy to badanie może wykryć guza mózgu? Bardzo boję się jutrzejszego wyniku... Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Skupianie się na tym, czy badanie może czy nie wykryć guza mózgu jest bardzo silnym myśleniem lękowym. Im więcej Pani o tym myśli tym bardziej boi się Pani tego najgorszego scenariusza.
Proszę się bardziej skupić na tym, że owo badanie jest po to, aby wykluczyć biologiczne przyczyny bólów głowy; ewentualnie zaplanować dalsze przeciwdziałanie dolegliwościom oraz ostatecznie stwierdzić czy bóle mają podłoże nerwicowe. Badanie to ma pomóc w dalszej poprawie jakości Pani życia a nie być wyrokiem.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Mochnaczewska