Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bolesność głowy z jednej strony

Witam serdecznie, boli mnie głowa po prawej stronie, już od dawna, w jednym miejscu tak przy czaszce zaraz przy końcu głowy. Możliwe że to jakiś nerwoból, lub migrenowe bóle, ponieważ przy potrząsaniu głową w przód boli bardziej. Tak jakby pulsuje ten punkt. Panikuje,że mam jakieś tętniaki który może zaraz pęknąć czy coś podobnego. Dodam,że mam podejrzewam u siebie nerwice lękową. Bardzo niepokoi mnie ten ból w głowie. Proszę o odpowiedź.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Na początek proponowałabym konsultację z neurologiem. Zalecone przez niego badania będą mogły odpowiedzieć na Pani pytania. Jeśli rzeczywiście nie ma żadnych przyczyn fizycznych, to dopiero wtedy proszę się udać do psychoterapeuty.

Pozdrawiam,
Dominika Farley
tpbkrakow.com

Psycholog i psychoterapeuta specjalizujący się w nurcie poznawczo-behawioralnym.
0

Witam,
od strony terapeutycznej można popracować nad "rozmową" z taką częścią siebie,która jest związana z zagrożeniem i chce nam o czymś przypomnieć.Nie powinna Pani równocześnie pomijać badań fizykalnych,których brak wpływa na nasilenie Pani lęku z powodu niepewności.Bo właśnie niepewność jest żródłem wszelkich lęków.Proszę sobie przypomnieć sytuację ,w której czuła się Pani niepewnie,zanim nie zrobiła pierwszego kroku w jej kierunku.Wystarczyło czasem zaświecić światło w ciemnym pokoju,albo po prostu do niego wejść.Takich sytuacji każdy ma w życiu choćby kilka i warto je przywołać,jako dowód,że podobne doświadczenia już są naszym zasobem.
Serdecznie pozdrawiam.

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
0

W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, charakter, czas trwania, objawy towarzyszące itd itd...Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych.

Diagnozę w kierunku nerwicy proszę przeprowadzic u psychiatry.
Rozpoznane depresja i nerwica jest rozpoznaniem lekarskim i jako takie ma prawo postawić je tylko lekarz.
Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie Pani objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy