Bolesność kolana a wynik badania USG
Witam ból kolana i opis USG co oznacz chrząstka stawowa na kłykciach udowych oraz w stawie rzepkowo udowym II stopień hondromalacji. łąkotka przysrodkowa z cechami uszkodzenia w cześci przedniej oraz trzonie. mam wyjazd na kaita i wielkiego stacha co robić

MĘŻCZYZNA, 43 LAT ponad rok temu
Witam,
badanie usg jest tylko badaniem dodatkowym. Postawienie diagnozy opiera się na badaniu klinicznym przez lekarza ortopedę i wywiadzie klinicznym. Dopiero na podstawie tych trzech elementów można postawić diagnozę. Chondromalacja to zmiany chrząstki, które mogą powodować bóle, jednak drugi stopień nie jest wskazaniem do operacji. Niepokojące jest uszkodzenie łąkotki. Najczęściej wymaga ono leczenia operacyjnego. Proponuję konsultację z lekarzem ortopedą.
Pozdrawiam,
Rafał Mikusek
chirurg ortopeda