Proszę o zinterpretowanie wyniku rezonansu magnetycznego kolana

Witam mialam wykonywany rezonans na prawe kolano ponieważ miałam podejrzenie chondromalacje rzepki rezonans zlecił mi oczywiście ortopeda. Po rezonansie w wynikach jest napisane ; Prawidłowa intensywność sygnałów więzadeł krzyżowych, pobocznych oraz więzadła rzepki stawu kolanowego. Przyczep pasma biodrowo-piszczelowego i przywodziciela wielkiego prawidłowy. Róg tylny łąkotki przysrodkowej z widocznym pasmowatym obszarem podwyższonego sygnału jak w przypadku zmian degeneracyjno-przeciazeniowych stopnia 2. Poza tym łąkotki boczna i przysrodkowa bez patologicznych zmian. Wysokie ustawienie rzepki - wskaźnik Insall-Salvati mierzy 1,5. Chrząstka rzepki i kłykci kości udowej i kości piszczelowej bez cech chondromalacji. Intensywnosc sygnałów szpiku kostnego kłykci i rzepki prawidlowa. Fizjologiczna ilosc płynu w jamie stawu kolanowego. Niewielkie zmiany ciała tluszczowego Hoffy w przedziale bocznym ,tuż poniżej rzepki. Moje pytanie czy mam się spodziewać operacji ,co to oznacza.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Lek. Bartłomiej Grochot
82 poziom zaufania

Witam. Wszystko zależy od stanu klinicznego oraz objawów. Należy z tym wynikiem udać się do lekarza kierującego na badanie. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Proszę o zinterpretowanie opisu rezonansu magnetycznego kolana

Witam odebrałem dzis wyniki z rezonansu kolana i wyszło mi : Przerwanie ciągłości przeszczepu w części środkowej (sugeruje całkowite uszkodzenie - wskazana ocena kliniczna stabilności) dodam ze jestem bo zabiegu(ACL) z wykorzystaniem więzadła Lars. Od jakiegoś czasu mam tak ze co jakis czas ucieka mi kolano i mam blokadę nie moge chodzić, udaje mi sie to nastawić czuje wtedy przeskok w kolanie i od razu moge chodzić, robic przysiad. Czuje tylko niewielki ból w okolicy prawej części kolana do tej pory myślałem ze mam cos z łękotką czy to oznacza ze to więzadło LARS jest do wymiany ?
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Bartłomiej Grochot
82 poziom zaufania

Witam. Wszystko zależy od objawów oraz stanu klinicznego. Proszę udać się z tym wynikiem do lekarza kierującego na badanie. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Proszę o zinterpretowanie wyniku rezonansu magnetycznego kręgosłupa

Witam robiłam rezonans magnetyczny kręgosłupa mieszkam za granicą przyleciałam do Polski na dwa dni niestety nie zdążyłam skonsultować wynikow z neurochirurgiem i teraz niewiem kiedy bede w stanie leciec do Polski dlatego proszę o jaka kolwiek podpowiedz co mogą oznaczać te wyniki Badanie MR kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego wykonano w sekwencji SE i FSE (obrazy T1- i T2- zależne) oraz STIR, w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych. OPIS: Badanie obarczone artefaktami ruchowymi. Spłycenie lordozy lędźwiowej. Lewowypukła skolioza lędźwiowa. Na poziomie L3/4 widoczna jest pośrodkowo-dwuboczna protruzja krążka mk, z lokalnym przerwaniem ciągłości jego pierścienia włóknistego, uciskająca nieznacznie worek oponowy. Niewielka hypoplazja trzonu kręgu L5. Na poziomie L4/5 widoczna jest kolejna, nieco większa, pośrodkowo-dwuboczna protruzja krążka mk, z lokalnym przerwaniem ciągłości jego pierścienia włóknistego, która wraz z pogrubiałymi więzadłami żółtymi uciska worek oponowy. Nieznaczne zwężenie prawego otworu mk na tym poziomie przez krążek mk L4/5. Hypoplazja trzonu segmentu S1 kości krzyżowej. Na poziomie L5/S1 widoczna jest następna, pośrodkowo-dwuboczna protruzja krążka mk, z lokalnym przerwaniem ciągłości jego pierścienia włóknistego, uciskająca nieznacznie worek oponowy. Obustronne zwężenie otworów L5/S1 przez osteofity krawędzi brzeżnych trzonu kręgu L5 i krążek mk L5/S1. Zwyrodnieniowa dehdyratacja opisywanych krążków mk. W przykrążkowych częściach trzonów kręgów L4, L5 oraz w trzonie seg. S1 kk. różnicują się strefy obrzękniętego i stłuszczałego szpiku kostnego -zmiany typu Modic I oraz II. Towarzyszy im zwyrodnieniowa nierówność blaszek granicznych opisywanych trzonów. W trzonach kręgów lędźwiowych widoczne są również ogniska o morfologii drobnych naczyniaków - wielkości do ok.0,8cm. Poza tym obraz kręgosłupa i kanału kręgowego w odcinku lędźwiowym w granicach normy. Stożek końcowy rdzenia i korzenie ogona końskiego bez ewidentnych zmian ogniskowych
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty