Bolesność kręgosłupa a RTG i zabieg operacyjny
Witam mam 19 lat i cierpię z powodu bólu kręgosłupa między łopatkami. Byłem u ortopedy ale poza przepisaniem leków przeciwbólowych niedowiedziałem się niczego i zostałem skierowany do Wrocławia a termin wizyty mam na 27 lipca. Zamieszczem tu zdjęcie RTG z prośbą o ocenę skrzywienia i szansy na leczenie operacyjne. http://zapodaj.net/images/dffde6d89ed42.jpg http://zapodaj.net/images/892b08a0c30ab.jpg

MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu
Dzień dobry,
niestety strona z Pana RTG kręgosłupa nie otwiera się. Nie zmienia to jednak faktu, że nie stawiamy wskazań do operacji tylko po interpretacji zdjęć obrazowych. Zawsze leczymy Pacjenta, a nie wynik badania. W Pana sytuacji konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu chorobowego, ocena kliniczna dolegliwości i dopiero wtedy ocena badań dodatkowych. Decyzja o leczeniu podejmowana jest zawsze po postawieniu diagnozy.
Potrzeba zdecydowanie większej ilości informacji, ponieważ diagnostyka dolegliwości bólowych tego typu jest złożona.