Bolesność kręgosłupa a skrzywienie boczne prawe w RTG
Opis zdjęcia : skrzywienie boczne prawe, wariant rozwojowy w postaci przejściowego kręgu lędźwiowego, spłycenie fizjologicznej lordozy, zaostrzenie przednich krawędzi trzonów L2-L6 i bocznych L2-L6, zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzywyrostkowych, obniżenie krążka międzykręgowego L4-L5-L6. Poza powyższym występują bóle kręgosłupa pofczas chodzenia - wystąpuja w okolicy lędźwiowej. Co to może być. ? Pozdrawiam.

KOBIETA, 65 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Przycyzną dolegliwości są zmiany zwyrodnieniowe wynikajace z wieku oraz wady postawy. Pomocna powinna być rehabilitacja, podczas której wykonywać bedzie Pan ćwiczenia odciążające kręgosłup, mające na celu zmniejszenie ucisku na struktury nerwowe, które są źródłęm bólu.