Co oznacza wynik RTG odcinka lędźwiowego kręgosłupa?

Witam. Co oznacza ten wynik rtg odcinka lędźwiowego kręgosłupa ? Lewo-boczne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego ze zniesieniem lordozy i rotacja trzonów. Obniżenie przestrzeni międzyokręgowej L1-L3, talia trzonów L4, L5 wyrównana, L1, L3 znacznie spłycona. Nierówny zarys prawo-bocznej krawędzi trzonu kręgu TH12.

Lek. Katarzyna Szymczak

Opisano liczne zmiany związane najprawdopodobniej z nieprawidłowa postawa, być może praca fizyczną. Wskazana kontrola u ortopedy lub neurologa oraz Poradni Rehabilitacyjnej aby dobrać odpowiednie ćwiczenia aby zapobiec pogłębianiu się zmian.
Pozdrawiam