Bolesność kręgosłupa a zaburzenia korzeni nerwów

Witam! Jestem już zmęczona z bólu ani przeciwbólowy nie pomaga i nie mogę wyprostować plecy. Dostałam wynik co to oznacza czy cos poważnego czy wystarczy rehabilitacja.Niepojenie łuku L5.Obnizenie tarczy międzykręgowej L5-S1.Kręgozmyk tylny na poziomie L4-5-przesuniecie trzonu L4 tyłowi w stosunku do L5 ok.2mm z obniżeniem tarczy miedzykregowej L4-5. ZABURZENIA KORZENI NERWÓW RDZENIOWYCH I SPLOTÓW NERWOWYCH kod(ICD10):g54.Czy to będzie operacja?

Witam, opisywane dolegliwości są spowodowane przez zmiany zwyrodnieniowo - dyskopatyczne, które są leczone w większości przypadków zachowawczo: rehabilitacyjnie i farmakologicznie. Operacje w takich sytuacjach wykonuje się bardzo rzadko. Konieczne jest uzupełnienie wywiadu chorobowego i badania fizykalnego przed ustaleniem ostatecznego postępowania.