Bolesność lędźwi a praca w charakterze kelnera

Witam od jakiegoś czasu (około 3 tygodni) boli mnie kręgosłup w odcinku lędźwiowym. Dużo siedzę przy komputerze , pracuje jako kelner i co się z tym wiąże czasami przez 15 godzin muszę nosić tackę która nie zawsze jest lekka . Ostatnio obejrzałem się w lustrze i wydaje mi się że to może być hiperlordoza . Ostatnio jak byłem na imprezie i potańczyłem to rano ból się tak nasilił że nie mogłem wytrzymać ;/ Co mogę zrobić co da dosyć szybko efekt ? :(

Aleksander Ropielewski

Sugeruję kontakt z ortopedą lub fizjoterapeutą. Możliwe, że stosowanie ćwiczeń korekcyjnych i fizjoterapii, a doraźnie leków przeciwbólowych przyniesie oczekiwaną ulgę. WIęcej mółbym powiedzieć po przeprowadzeniu badania.

Przede wszystkim należy ustalić przyczynę dolegliwości.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.

Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Może ono obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnatrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS .
Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja.