Zmiany w kręgosłupie na poziomie L5/S1 i L4/L5 a stosowanie ultradźwięków

Dzień dobry, czy w przypadku zmian w kręgosłupie na poziomie L5/S1 i L4/L5 w których to występuje uwypuklenie tarczy z impresją na worek oponowy i spłyceniem zachyłków korzeniowych i przyleganiem do obu korzeni dozwolone jest używanie ultradźwięków ? Proszę o informację, jakie zabiegi są powszechnie używane przy tego typu schorzeniach.

Dozwolone, chyba że są przeciwskazania u danego pacjenta. Można również stosować prądy Traberta, tens, pole magnetyczne, laser

Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja.
Najważniejsze są odpowiednio dobrane ćwiczenia, których zadaniem jest wzmocnienie mięśni " trzymających kręgosłup". Tylko w ten sposób można zapobiec postępowi choroby i dalszym zmianom kręgosłupa.
Metody typu laser, pole magnetyczne i inne są metodami dodatkowymi.
Leczenie może również obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnatrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS.
W rzadkich przypadkach może okazać się, że wskazane jest leczenie operacyjne