Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zmiany degeneracyjne w sąsiedztwie blaszek granicznych trzonów kręgów L4 i L5

Proszę o zinterpretowanie mojego wyn. MR kręgosłupa lędz.-krzyż. -sakralizacja kręgu L5 -krążki miedzykręg.Th11-Th12-L1 L3-L4-L5-S1zwężone i o niskim sygnale w obraz T2 -zmiany degeneracyjne w sąsiedztwie blaszek granicznych trzonów kręgów L4iL5 -zmiany degen. w stawach międzykrę. --na przekrojach osiowych na poz.L3-L4-L5przerośnięte wyrostki stawowe i zmiany krąż.typu bulging ucis. worek opon. i obustronni korzenie nerwowe -na poziomie S2 torbiel Tarlova o śr. 12mm troszkę się martwię
KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić ortopeda lub neurochirurg.
Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja. Leczenie może obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnatrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS .

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy