Nieznaczne obniżenie wysokości trzonu kręgu L2 z nieregularnym przebiegiem jego górnej blaszki granicznej

Dobry Wieczór, CZĘŚĆ 2 Mojego wyniku badań z rezonans magnetyczny. OPIS: Nieznaczne obniżenie wysokości trzonu kręgu L2 z nieregularnym przebiegiem jego górnej blaszki granicznej-obraz w łączności z danymi klinicznymi przemawia za przebytym złamaniem. Tylno-górna część złamanego trzonu wpukla się do kanału kręgowego na głębokość 0,3 cm uciskając worek oponowy. Dodatkowo widoczny jest głęboki guz Schmorla górnej blaszki granicznej opisywanego trzonu.
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda lub neurochirurg.
Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja. Leczenie może obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnatrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS .

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty