Bolesność mięśni nogi a możliwe przyczyny

Pieczę mnie cała lewa noga przy tym boli miesień uda , czasem nawet kuleje a gdy poniosę coś ciężkiego bòl nogi mięśnia jest okropny jakby nogą piekła i była zdrentwiała.Miałam rezonans głowy kręgośłupa piersiowego, lędźwiowego wyniki wszystkie ok ,miałam ròwnież neurografie kończyn i też wszystko ok dostałam jeszcze skierowanie do reumatologii.Na forach czytam że możliwa jest nerwica czy to możliwe a jak nie to ,to co jeszcze można zbadać

Rzeczywiście, zazwyczaj ścieżka diagnostyczna przebiega tak, że najpierw sprawdza się wszystkie możliwe przyczyny anatomiczne i fizjologiczne. Jeśli w wyniku badań przyczyny somatyczne zostaną wykluczone, wtedy można zastanawiać się nad psychogennym (pochodzącym ze strony psychiki) źródłem objawów. Może nim być nerwica. Jeśli reumatolog nie znajdzie nic niepokojącego, warto zgłosić się do psychologa lub psychiatry w celu postawienia diagnozy (wymagana jest osobista konsultacja w celu zebrania wywiadu i przeprowadzenia badań np. kwestionariuszem).