Bolesność okolic intymnych po zabiegu usunięcia ropni gruczołów Bartholina

Witam. W poniedzialek mialam zabieg w celu usuniecia ropni torbiela bartholina. Przez jeden dzien bylo super , nie bolalo juz tak bardzo. Natomiast dzisiaj znow pojawil sie bol nie do zniesienia , wargi sromowe mam bardzo spuchniete i sine , biore pyralgine pomaga ale tylko na chwile. Nie wiem juz co mam robic . Po wyjsciu ze szpitala nie przepisano mi zadnych lekow, nie kazano przyjsc do kontroli kompletnie nic . Bardzo prosze mi powiedziec jakie leki mam przyjmowac zeby ten bol ustąpił.

Witam,
może Pani przyjmować leki przeciwbólowe i przeciwzapalne - tj. ibuprofen (dostępny bez recepty).
Istotna będzie również higiena intymna i niedopuszczenie do rozwoju zakażenia.

Niestety ból i opuchlizna będą się jeszcze utrzymywały przez kilka dni.
Gdyby działo się coś niepokojącego lub ból był bardzo silny i nie ustępował po lekach, prosze zgłosić się albo do ginekologa albo do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam