Bolesność paznokci po długim noszeniu obuwia

Witam, na co dzień chodzę w butach płaskich albo adidasach. Wczoraj miałam ubrane buty na wysokim obcasie. Długo w nich chodziłam i tańczyłam. Pod koniec strasznie zaczęły mnie boleć paznokcie. Dziś rano pulsują mi duże palce i paznokcie zmieniły kształt i są bardzo wrażliwe na dotyk. Ból jest nawet jak chodzę w papciach. Kolor jest mi nie wiadomy gdyż mam pomalowane paznokcie a nie mogę zmyć lakieru z uwagi na ból.

Lek. Tomasz Budlewski

Prawdopodobnie nastąpiło przeciążenie stóp. Jeżeli objawy nadal się utrzymują proszę udać się do lekarza rodzinnego. W czasie wizyty będzie można określić konieczność lub nie dalszych badań. Będzie możliwe zalecenie odpowiedniego postępowania.