Bolesność piersi i ból pod pachami u 43-latki

Dobry wieczór. Mam 43 lata i chorą tarczycę ( pooperacyjna niedoczynność )...ostatnio " skakał " mi poziom hormonów tsh ale ogólnie wynik nie jest jakiś nieprawidłowy. Moim problemem są bolesne piersi, a konkretnie ich źródło znajduje się pod pachami...cała sytuacja trwa już od 3 tygodni. Wcześniej podczas owulacji czy tydzień przed miesiączka takie objawy się zdarzały ale nigdy dotąd tak długo. Gorąco proszę o odpowiedź czego to może być objaw...serdecznie pozdrawiam Aga 43

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą mieć podłoże zapalne, infekcyjne jak i hormonalne. Sugeruję wykonanie USG piersi oraz konsultację ginekologiczną.