Bolesność piersi i czerwony kolor otoczki przy karmieniu piersią

Mój synek wkrótce skończy 3 miesiące. Często przystawiam go do piersi, nawet co 1 godzinę i karmię ok.15minut. Podczas jednego karmienia karmię z jednej piersi. W nocy budzi się co 2 godziny, pije średnio po 10 minut i zasypia. Zauważyłam że mam bolesność piersi, choć wydaje mi się że synek dobrze chwyta pierś, mam natomiast zjedzone otoczki na około piersi, tzn. brązowa otoczka zanika i pojawia się czerwony kolor otoczki piersi. Czy to normalne?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane podrażnieniem. Nie można wykluczyć innej przyczyny nieprawidłowości. Wskazana jest wizyta u specjalisty ginekologa.