Bolesność pod żebrem, nerwica a ryzyko schorzenia trzustki

witam kuje i kuje mnie 6 lat kulo prawej strony zrobilam badania przestalo wyrostek myslalam nasuchalam sie od sasiadki o trzusce 4 dni kuje mnie lewe zebro pod piersia mysle ze to trzustka robilam wyniki dzis tak ob mam 2 -.crp mam 0,15 ..hemoglobina mam 15 .mocz ok ,bialko nie wykryto ast mam 12 ,alt 10 .amylaza 52 ...amylaza w moczu 336 wszystko w normie a nadal kuje lewa strona pod zebrem nerwice mam tez bardzo boje sie wyrostku i trzustki prosze odpisa tomasz stawski

W przypadku dolegliwości bólowych najpierw należy wykluczyć somatyczne przyczyny i przeprowadzić kompleksowe badania w konsultacji z dobrym lekarzem. Często okazuje się, że po długiej ścieżce diagnostycznej można przyjąć hipotezę o tzw. psychogennych dolegliwościach bólowych, które mogą być również objawem nerwicy. W Pani sytuacji warto byłoby rozważyć konsultację psychologiczną. Często lek przed chorobą jest źródłem i nasila objawy. Jeżeli wyniki badań lekarskich nie wskazują na konkretną chorobę lub problem o podłożu somatycznym, sugerowałbym podjęcie ewentualnej psychoterapii skupionej na napięciu, które w nerwicy może być przyczyną przeróżnych dolegliwości fizycznych.

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec....kazdy symptam fizyczny jest zaburzeniem czegos w obszarze psychologicznym... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza