Bolesność podbrzusza a drętwienie ręki

Witam mam problem,po prawej stronie w podbrzuszu mam straszną kolkę,bardziej boli przy wstawaniu i siadaniu. Dodam ,że dzieje się tak ok tydzień po miesiączce,boli strasznie. Mam też problemy z kręgosłupem codziennie rano nie mogę wtsać rano przechodzi po rozruszaniu sie a od niedawna odczuwam także drętwienie prawej ręki bardziej po jakimś wysiłku.Bardzo proszę o jakiekolwiek informację.

Witam Panią,

Aby ustalić przyczyny Pani dolegliwości doradzałbym wykonanie usg brzucha z oceną narządów rodnych oraz zdjęcie - rtg kręgosłup w odcinku, w którym odczua Pani dolegliwości bólowe. Warto również wykonać rtg kręgosłupa szyjnego, gdyż drętwienie może być spowodowane zmianami w tym odcinku, choć mogą być również inne przyczyny. Warto udać się na wizytę do neurologa, który Panią dokładnie zbada i zaleci dalszą diagnostykę oraz do internisty/ginekologa w związku z dolegliwościami bólowymi brzucha.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz.