Bolesność pośladka i drętwienie ud po urazie miednicy

Po urazie lekarz zlecił mi rtg miednicy.Od dawna bolo mnie pośladek,drętwieją uda przy staniu i chodzeniu.Wynik wykazał mi zmiany zwyrod.w 2 stawach biodr. w postaci sklerotyzacji podchrzętnej stropów panewki i zmian wytwór. na krawędziach.Torbiele i pseudotorbiele w gł. kości udowej.Zwyrodnieniowe nawarstwienia okostnowe wokół krętarzy większych talerzy biodr. po obu stronach.Czy to są poważne zmiany i jak się je leczy?B edę wdzięczna za rady i opinię.pozdrEla

Aleksander Ropielewski

O "poważności" zmkan decyduje stopień dolegliwoś i bólowych oraz zakres ruchów w stawach biodrowych. W zależności od stanu klinicznego można próbować leczenia zachowawczego - fizjoterapia lub operacyjnego - wstawienie protez stawu biodrowego. Konieczna konsultacja z ortopedą.