Bolesność przy stosunku a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam, Nie dawno zaczęłam współżycie, zażywam tabletki antykoncepcyjne , a chłopak używa prezerwatyw. Pierwsze dwa raz były bolesne, następne stosunki nie powodowały bólu jednak czułam ucisk na pęcherz, pomimo wcześniejszego wypróżnienia się . Czy to tabletki mogą być tego przyczyną? Jeśli nie to co może powodować ten dyskomfort? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej nie tabletki, pierwsze stosunki czasem tak wyglądają, jeśli objawy nie ustąpia proszę udac się do ginekologa, niezbędne badanie ginekologiczne