Bolesność przy torbieli jajnika

witam,czy torbiel jajnika 3cm moze objawiac sie bolem ?mialam juz 2razy operowana torbiel z powodu skrecania sie i silnego bolu,nie moge miec laparoskpii ze wzgledu na liczne zrosty po6laparotomiach,hormonow tez nie moge brac wiec boje sie czy te 3cm znowu nie zmienia sie w 10 jak ostatnio,czy istnieja inne sposoby zeby temu zapobiec?pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Określenie zaleceń terapeutycznych wymaga badania lekarskiego. Proszę udać się do lekarza ginekologa.