Bolesny guz po pachą - co mi dolega?
Witam,
mam 31 lat i już od roku boli mnie węzeł chłonny pod pachą. Im bliżej okresu, tym robi się większy i tak boli, że ciężko ruszyć ręką czy spać na boku tej strony. Tydzień po okresie ból prawie zanika, a potem przez trzy tygodnie boli z dnia na dzień coraz bardziej. Zawsze jest to prawa pacha, to samo miejsce, ten sam guz, tylko raz jest większy, a nieraz mniej wyczuwalny, a pod drugą pachą nic takiego się nie dzieje. Robiłam u lekarza usg i w piersi nic nie ma, ale też nie powiedział. Co to może być? Dał mi jakieś leki przeciwgrzybicze, ale to nic nie dało.
Martwię się, proszę o poradę.

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie.
Niestety bez badania lekarskiego trudno będzie pani pomóc. Przede wszystkim wymaga wyjaśnienia, czy guz, który Pani wyczuwa, jest naprawdę węzłem chłonnym. To, że wyczuwa Pani coś w obrębie pachy nie oznacza, że jest to węzeł chłonny. Może Pani wyczuwać równie dobrze mięsień lub żebro?
Naprawdę trudno mi się ustosunkować do Pani dolegliwości. Nie wiem z jakiego powodu otrzymała Pani leki przeciwgrzybicze. Myślę, że powinna Pani udać się osobiście do lekarza.
Pozdrawiam serdecznie