Bolesny guzek na stopie u 35-latki
witam.na sześciennej kości stopy wykryłam bolesny guzek.bolał mniej więcej przez miesiąc,później przez dwa miesiące nie bolał ale był wyczuwalny pod skórą,teraz znów odczuwam ból.guz jest twardy,nie przemieszcza się.lekarz zalecił rtg,na zdjęciu znalazł zmianę wielkości 0.5/1 cm,niestety z opisu do zdjęcia wynika,ze nic tam nie ma...czekam na ponowny opis i coraz bardziej się niepokoję.co to może być???

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Szanowna Pani,
Ponowny opis badania RTG nie wniesie wiele, zresztą ortopeda, u którego Pani była z pewnością sam ocenił to badanie. RTG prawdopodobnie nie będzie wystarczającym badaniem w Pani przypadku. Sugeruję MRI, a być może również po nim CT stopy. Pozdrawiam, dr n.med. Paweł Kołodziejski, chirurg stopy i stawu skokowego