Borelioza? Czy żona i dziecko są bezpieczni?

Witam, 2 lata temu robiłem badania na boreliozę, wyniki wyszły takie IGM 7,2au\ML wynik negatywny IGG 18,2AU\ml wynik dodatni od 15AU\ml. Czy to oznacza zakażenie? Moja żona jest w 7 tygodniu ciąży, czy jest ona bezpieczna i oczywiście dziecko? Po badaniu brałem 2 tygodnie antybiotyk. Dziękuje za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam

Zacznę od końca- żona jest całkowicie bezpieczna.
Wyniki, które Pan przedstawił są trochę trudne w interpretacji- w moim odczuciu świadczą raczej o przebytej bardzo dawno boreliozie. Dobrze byłoby, aby oznaczył Pan jeszcze raz poziom przeciwciał przeciwko Borrelia b. i skontaktował się z lekarzem od chorób zakaźnych.
Z pewnością 2 lata temu nie miał Pan cech "świeżej" infekcji.  Nie pisze Pan co to był za antybiotyk- dobrze by było aby znał Pan i nazwę preparatu i dawkę leku.

Pozdrawiam