Brak czucia palca w stopie

Od 5 dni nie mam czucia w palcu u stopy (ten obok dużego). Palec zgina się w dół natomiast sam niewiele podnosi się do góry. Mogę jednak stanąć na palcach. 6 dni temu przez całą noc miałam na sobie wysokie szpilki z wąskim noskiem, od tego czasu nie czuję palca. Nie ma poprawy mimo upływu dni.

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję poczekać jeszcze kilka dni i chodzić teraz w wygodnych butach, jeśli dalej nie będzie poprawy proszę udać się do lekarza.

Prawdopodobnie uszkodzona została gałązka nerwu. Długotrwałe rozćwiczanie palca i okolicznych palców może przynieść poprawę. Pomocna może być też praca z fizjoterapeutą. Problem może minąć za parę tygodni. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki