Czy po rozcięciu ścięgna może wystąpić zaburzenie czucia?

Witam, W kwietniu miałem wypadek,przeciąłem sobie ścięgno zginacza i prostownika palca III,miałem dzień później zabieg chirurgiczny,ścięgno połączono i skórę na dłoni zszyto,mam teraz bliznę wzdłuż całej dłoni,i ona mnie najbardziej martwi,palce zginają i prostują się ładnie,tylko boli mnie ta blizna przy prostowaniu,czucie mi jeszcze nie wróciło(nietknięty palec obok ma słabsze czucie niż uszkodzony),a nerwy podobno nie zostały naruszone,czy czucie wróci?i czy blizna się rozluźni?proszę o pomoc

Bliznę należy poddawać systematycznemu rozmiękczaniu poprzez takie zabiegi jak masaż, ćwiczenia paców, rozciąganie skóry, fizykoterapia i inne wg. wskazań fizjoterapeuty. Jeśli nawet główne nerwy nie zostały uszkodzone to drobne gałązki nerwów prawdopodobnie tak - stąd też zaburzenia czucia. Wskazane zabiegi powinny pomóc. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki